Nenad Milovanovic/ мај 28, 2018/ Вести

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ
2018. г.
Пробни завршни испит, математика
петак
13.04. у 12 ч
Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тест
субота
14.04. српски језик у 09, комбиновани тест у 11:30 часова
Анализа пробног завршног испита
понедељак-петак
16-20.04.
Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда
до 15.05.
Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)
петак-субота-недеља-понедељак
11-14.05. од 9-14 ч
Пријављивање ванредних ученика – старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама)
петак и понедељак
11. и 14.05. од 9-14 ч
Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику
субота
26.05. 10 ч
Пријемни испити у музичким школама
петак-субота-недеља
01-03.06. од 10 ч
Пријемни испити у балетским школама
недеља-понедељак-уторак
03-05.06. од 10 ч
Пријемни испити у уметничким школама ликовне области
петак-субота-недеља
01-03.06. од 9-12 и 14-17 ч
Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењима
субота
02.06. од 12-14 ч
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика)
недеља
03.06. 10-12 ч испит из математике, 14-16 ч испит из физике
Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима
субота-недеља.
02. и 03.06. 10-12 ч

Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназији
субота-недеља.
02. и 03.06. од 9-14 ч
Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу
понедељак – петак
28.05-08.06.
Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и филолошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику, одељењима за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику и за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику
среда
06.06. до 8 ч
Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким, музичким и балетским школама
четвртак
07.06. до 8 ч
Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)
четвртак
07.06. од 8-16 ч
Коначни резултати пријемних испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)
петак
08.06. до 12 ч
Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику
субота
23.06. у 10 ч
Завршни испит – тест из српског (матерњег) језика
понедељак
18.06. од 9-11 ч
Прегледање теста из српског (матерњег) језика
понедељак
18.06. од 12 ч
Завршни испит – тест из математике
уторак
19.06. од 9-11 ч
Прегледање теста из математике
уторак
19.06. од 12 ч
Завршни испит – комбиновани тест
среда
20.06. од 9-11 ч
Прегледање комбинованог теста
среда
20.06. од 12ч
Супервизија спровођења завршног испита
од понедељка до четвртка
18-21.06.
Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста)
среда
20.06.
Унос резултата завршног испита
среда и четвртак
20. и 21.06.
Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе
петак
22.06. до 8ч
Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама
субота
23.06.од 8 до 16 ч
Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијама
понедељак
25.06.од 8 до 16 ч
Објављивање коначних резултата завршног испита
четвртак
28.06. од 8 ч
Упис у музичке и балетске школе
петак
29.06. до 16 ч

Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података
петак и субота
29. и 30.06. од 8 до 15 ч
Провера листе жеља од стране ученика у основним школама
среда
04.07. од 8 ч
Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки
среда
04.07. од 8 до 15 ч
Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту
четвртак
05.07. од 12 ч
Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама
недеља
08.07.од 8 ч
Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу
недеља
08.07. до 20 ч
Упис ученика у средње школе – први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе
понедељак и уторак
09. и 10.07. од 8 до 15 ч
Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг
понедељак
09.07. од 8 до 15 ч
Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга
среда
11.07. до 20 ч
Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу
среда
11.07. до 20 ч
Упис ученика у средње школе – други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе
четвртак
12.07. од 8 до 15 ч